Misja

Blog „EkspoNatka” to blog prowadzony przez miłośniczkę muzeów, która swój czas wolny spędza w tychże instytucjach kultury. Zawiera informacje o nowych, ale także dawnych wystawach – przede wszystkim czasowych – organizowanych w muzeach, galeriach sztuki, domach kultury i wszystkich miejscach, w których liczy się kultura. Co jakiś czas jest wzbogacany o opisy wystaw, relacje, recenzje, zapowiedzi wydarzeń, artykuły i zdjęcia.

Wpisuje się w misję promowania wartościowego spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych, wspólnego spędzania czasu przez rodziny oraz upowszechniania skarbca mądrości kultury. Jest skierowany do odbiorców w różnym wieku. Ma na celu zainteresować ludzi wystawami i zachęcić ich do zwiedzania muzeów i innych instytucji kultury, pobudzić wyobraźnię, zainspirować do działań twórczych i pogłębiania wiedzy o różnych dziedzinach – m.in. o sztukach plastycznych, historii i muzyce. Wciągnąć w wir szaleństwa i pasji wspólnego tworzenia muzeów, integracji muzeów z odbiorcami, oswajania przestrzeni muzealnych.

Zapraszam serdecznie do współpracy instytucje kultury – małe i duże, które chcą wypromować swoje wystawy i wszelkie pozytywne działania na moim blogu. Wszyscy są mile widziani. Mam nadzieję, że moje działania przyczynią się także do zbudowania wspaniałej współpracy między muzeami z całego kraju (i nie tylko) oraz – co za tym idzie – rozwoju muzealnictwa.

Do miłego napisania i zobaczenia! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s