Ręka dzieli się sztuką / Hand made in Poland

5 września 2019 roku w Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie odbył się wernisaż wystawy pt. „Oblicza nowego rzemiosła”.
Ekspozycja ukazuje fotografie przedstawicieli różnych zawodów rzemiosła, zaangażowanych w „Projekt Pracownie”, w drugim roku jego trwania. Jej twórcy odwiedzili pracownie w nowych lokalizacjach niezwykle barwnej dzielnicy, jaką jest Praga. Zainteresowali się historycznym obliczem rzemiosła, ale także zgłębili tajniki codziennej pracy tych utalentowanych artystów, pasjonatów.

Rzecz w tym, że serce na dłoni…

 

Przeprowadzili rozmowy z kaletnikami, szklarzami, rzeźbiarzami, stolarzami, kowalami, ceramikami, twórcami rzemieślniczych nart na zamówienie… Zdokumentowali te wyjątkowe spotkania, a efekty tych pasjonujących praskich podróży możemy podziwiać obecnie w Muzeum Warszawskiej Pragi. Autorami zdjęć są Karolina Lewandowska, Robert Liwacki, Natalia Miedziak-Skonieczna, Marta Wróbel i Radek Zawadzki.
Wystawa jest częścią „Projektu Pracownie”, który trwa od dwóch lat. W jego ramach odbędą się we wrześniu wydarzenia z cyklu „Niedziela z rzemiosłem” (spotkania z ceramikiem, introligatorem i modystką: 8, 15 i 29.09), Wieczór rzemiosła i Noc rzemiosła, a w listopadzie spotkanie w Stacji Muranów.
Wystawa czasowa pt. „Oblicza nowego rzemiosła”, dostępna od 5 do 30 września 2019 r., Muzeum Warszawskiej Pragi, wstęp na tę wystawę bezpłatny

 

Informacje praktyczne

Muzeum Warszawskiej Pragi, Oddział Muzeum Warszawy, ul. Targowa 50/52, Warszawa

Godziny otwarcia:
wtorek, środa, piątek–niedziela godz 10.00–18.00, czwartek godz. 10.00–20.00. W poniedziałki Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.

Ostatni zwiedzający mogą wejść do Muzeum 30 minut przed zamknięciem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s