Co dalej z naszymi muzeami?

Jakie są współczesne muzea? Jaka jest ich przyszłość? Co się zmieniło od czasu wydania w 1989 r. bardzo ważnej dla świata muzealniczego książki Petera Verga pt. The New Museology, traktującej między innymi o wystawiennictwie, publiczności muzeów i różnych aspektach ich istnienia. Takie i inne pytania zadadzą sobie organizatorzy i uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej pt. What’s new? Revisiting new museology 30 years later, która odbędzie się 20–21 listopada 2019 roku w Krakowie.

Jej adresatami są teoretycy i praktycy muzealnictwa, zarówno muzealnicy, animatorzy i artyści, jak i badacze (np. historycy, historycy sztuki, kulturoznawcy, socjologowie).

Konferencja będzie odbywać się w języku angielskim w Muzeum Narodowym w Krakowie, Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które są jej organizatorami.

Wydarzenie to zostanie zainaugurowane przez wykład profesora Nicka Merrimana, dyrektora Horniman Museum w Londynie, zaangażowanego w 1989 roku w powstanie publikacji The New Museology.

Rejestracja na konferencję (dla uczestników czynnych i biernych) będzie prowadzona poprzez stronę internetową (link poniżej). Na początku listopada zostanie opublikowany program konferencji.

Wiecej szczegółów:
https://mnk.pl/artykul/what-s-new-revisiting-new-museology-30-years-later

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s