Gala laureatów Przeglądu Muzeum Widzialne 2019 w Muzeum Miasta Gdyni

Jutro, czyli 23 października 2019 r., na gali w Muzeum Miasta Gdyni poznamy laureatów 4. edycji Przeglądu Muzeum Widzialne 2019.

Przegląd Muzeum Widzialne to coroczny konkurs dla muzeów organizowany od 2013 r. przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków. Jego celem jest ukazanie działań związanych z wykorzystywaniem języka graficznego do kreowania wizerunków muzeów w codziennej praktyce. Odbywa się w ramach projektu o tej samej nazwie, który służy upowszechnianiu najlepszych systemów identyfikacji wizualnej jako narzędzi kształtowania tożsamości i tworzenia marki oraz rozwijania swojej publiczności, wdrożonych przez muzea, a także popularyzacji wiedzy o działaniach wizerunkowych (to także projekt szkoleniowo-edukacyjny).

Od 2015 r. zwycięzcom konkursu wręczana jest statuetka, której projekt bazuje na logotypie Przeglądu. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach: identyfikacja muzeum, identyfikacja wystaw czasowych, wydawnictwa książkowe, grafika strony internetowej, kampanie promocyjno-marketingowe, zarządzanie profilami społecznościowymi. W konkursie mogą brać udział muzea, studia graficzne projektów realizowanych przez muzea, indywidualni graficy i agencje reklamowe.

20191019_093741

W 2019 r., w czwartej edycji Przeglądu Muzeum Widzialne, w skład Jury weszli Janusz Górski, Katarzyna Lorenz, Mirosław Nizio, Ewa Satalecka i Ewa Solarz. Rozpatrzyli 230 zgłoszeń od muzeów. Jutro dowiemy się, które z nich postanowili nagrodzić lub wyróżnić.

W tym roku Partnerem wydarzenia jest Muzeum Miasta Gdyni.

Już wkrótce relacja z tego wydarzenia! Śledźcie blog…

 

Więcej informacji:
https://muzeumwidzialne.pl
https://www.nimoz.pl/aktualnosci/4-przeglad-muzeum-widzialne-2019-rozstrzygniety.html

Znamy datę ogłoszenia Przeglądu Muzeum Widzialne 2019

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s