IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Pracować, ale gdzie? Problematyka współczesnych migracji ekonomicznych” w Muzeum Emigracji w Gdyni, 24–25 października 2019 r.

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na IV Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową, która odbędzie się w dniach 24–25 października 2019 r., poświęconą zagadnieniom z zakresu migracji ekonomicznych.

Konferencja, w tym roku pod nazwą  „Pracować, ale gdzie? Problematyka współczesnych migracji ekonomicznych”, koncentruje się wokół obszarów tematycznych, tj. migracje pracowników wysoko i nisko wykwalifikowanych, polityka państwa wobec migracji ekonomicznych, uwarunkowania prawne migracji ekonomicznych, zjawisko „brain drain and brain gain”, nowe kategorie migrantów w kontekście zmiany sposobu świadczenia pracy, migracje a transfer wiedzy, know-how, innowacji, obywatele Europy Wschodniej na polskim i europejskim rynku pracy.

unnamed

Przemieszczanie się w związku z poszukiwaniem pracy stanowi obecnie dominujący wątek współczesnych migracji. W 2013 r. wyjeżdżający do innego kraju pracownicy stanowili ponad 60% światowego zasobu wszystkich imigrantów. Dynamicznie rozwijające się zjawisko i ciągłe zainteresowanie migracjami zarobkowymi skłania naukowców do kolejnych badań w tym zakresie. Podczas dwudniowej konferencji przedstawione zostaną najnowsze ustalenia międzynarodowych badaczy m.in. z uniwersytetów w Warszawie, Neapolu czy Doniecku. W dyskusjach wezmą udział nie tylko przedstawiciele nauki i biznesu, ale również sami migranci.
Konferencja jest otwarta dla publiczności.

unnamed-1

Informacje praktyczne:

24 października 2019 r., godz. 11:00–18:30, Sala Multimedialna i Sala Kinowa, wstęp wolny
25 października 2019 r., godz. 10:00– 16:00, Sala Multimedialna i Sala Kinowa, wstęp wolny

Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1, Gdynia

Więcej informacji: http://www.polska1.pl/pl/zaplanujwizyte/kalendarz/otwarta-konferencja-naukowa-pracowac-ale-gdzie-migracje-ekonomiczne
https://www.facebook.com/events/441575179984314/?ti=as

 

(Na podst. inf. pras. Muzeum Emigracji w Gdyni; fot. Muzeum Emigracji w Gdyni)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s