Bohaterowie Gdyni… na jednej wystawie Muzeum Miasta Gdyni w Galerii Klif

Nauczycielki, ludzie kultury, społecznicy, marynarze i architekci, osoby nietuzinkowe, które zapisały się w dziejach miasta – po prostu bohaterowie Gdyni… to ich zobaczymy na najnowszej ekspozycji w gdyńskiej Galerii Klif. Będzie to piąta wystawa przygotowana przez Muzeum Miasta Gdyni i Galerię Klif. Jej wernisaż, towarzyszący gali finałowej konkursu pt. „Z miłości do Gdyni”, odbędzie się 15 grudnia o godz. 12.00.

MMG-HM-II-520-19

Na wystawie „Bohaterowie Gdyni” zostaną zaprezentowane portrety i biogramy postaci oraz zdjęcia z bogatych zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. W ich wyborze kluczowe było kryterium bohaterstwa, a właściwie jego granice i forma (walka zbrojna, ale i działalność administracyjna, kulturalna, patriotyczna, a także społeczna), ale uwzględniono też przedsiębiorczość i artyzm (rzemieślnicy).

Księgarnia Winnickiego (638-48)

Jak stwierdza Dariusz Małszycki z Działu Historii Muzeum Miasta Gdyni:
„Gdynia od czasów dwudziestolecia międzywojennego przyciągała osoby zajmujące się różnorodnymi zajęciami. Łączył je pęd do działania, szeroki gest, chęć niesienia pomocy i współtworzenia polskiego okna na świat, miasta z morza i marzeń. Nie zdradzamy, jakie postacie wybraliśmy na tą wystawę, poza jedną – z pewnością nie zabraknie Danuty Baduszkowej, niezapomnianej twórczyni gdyńskiej sceny muzycznej. Na wystawie znajdą się sylwetki piętnastu osób, które odcisnęły swoje piętno na dziejach naszego miasta”.
Muzeum Miasta Gdyni wybrało eksponaty zwiazane z osobami, które mają duże zasługi w tworzeniu dziejów Gdyni.

3365

Wystawę będzie można oglądać na I piętrze Galerii Klif. Z pewnością warto przy okazji przedświątecznych zakupów na chwilę przystanąć i obejrzeć tych dawnych bohaterów Gdyni na archiwalnych fotografiach.

MMG-HM-II-520-23

Wernisaż wystawy będzie towarzyszyć
gali finałowej konkursu pt. „Z miłości do Gdyni”, akcji ogłoszonej przez Galerię Klif: gdynianie zostali zaproszeni do wspólnego poszukiwania współczesnych bohaterek i bohaterów Gdyni. Niedawno zakończyło się głosowanie internetowe. Jego wyniki poznamy 15 grudnia o godz. 12.00 podczas uroczystej gali.
Zapraszamy serdecznie!

Oprac. inf. pras. Muzeum Miasta Gdyni; zdjecia: Muzeum Miasta Gdyni

Wernisaż wystawy „Bohaterowie Gdyni” w Galerii Klif

https://facebook.com/events/s/wernisaz-wystawy-bohaterowie-g/2392482651004310/?ti=cl

Gala finałowa „Z miłości do Gdyni”, 15 grudnia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s