Katalog wspomnień Gdyni

„Dźwigi i ludzie” to tytuł najbliższego spotkania autorskiego, promującego wystawę fotografii Romana Morawskiego i katalog, które odbędzie się 11 stycznia 2020 r. o godz. 14.00 w Muzeum Miasta Gdyni. Prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni od końca listopada 2019 roku ekspozycja pt. „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego” została uzupełniona o niezwykłe wydawnictwo: publikacja zatytułowana Roman Morawski przedstawia ponad 350 fotografii tego autora – całość spuścizny Morawskiego pozostającej w zbiorach Muzeum oraz zdjęcia pozyskane z innych instytucji i od osób prywatnych. Książka jest początkiem serii wydawniczej, która przybliża najważniejszych fotografów w dziejach Gdyni i ukazuje zbiory zgromadzone przez tę instytucję kultury.

Rfot_I_424_4

Już w tę sobotę w Muzeum będzie można porozmawiać z autorami tekstów do katalogu – Anną Orchowską-Smolińską, Dariuszem Małszyckim, Marcinem Szerlem i Markiem Wawrzynkowskim. Podczas spotkania autorskiego, zorganizowanego pod hasłem „Dźwigi i ludzie”, zostaną poruszone wątki pierwszych gdyńskich fotografów, budowy i wyposażenia portu, początków Marynarki Wojennej na Wybrzeżu oraz obrazu Gdyni w prasie lat 20. ubiegłego wieku. Tłem do rozmowy staną się zdjecia Romana Morawskiego – dokumentalisty, którego aktywności zawodowej zawdzięczamy unikatowy zapis przemiany kaszubskiej wsi Gdynia w miasto portowe o międzynarodowym znaczeniu.

Publikację i wystawę, której ona towarzyszy, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

A może to o tej wystawie ktoś z Was napisze tekst i zwycięży w konkursie EkspoNatki? 😁 Atrakcyjne nagrody do wygrania. Szczegóły: https://eksponatka.home.blog/2019/12/23/konkurs-najlepsze-wystawy-muzeum-miasta-gdyni-2019-roku/.

Oprac. inf. pras. Muzeum Miasta Gdyni, zdjecie: Muzeum Miasta Gdyni

Informacje o wystawie: https://eksponatka.home.blog/2019/11/27/dawno-temu-nad-baltykiem-gdynia-lat-20-xx-wieku-w-obiektywie-romana-morawskiego-nowa-wystawa-w-muzeum-miasta-gdyni/
http://www.muzeumgdynia.pl/wystawa/dawno-temu-nad-baltykiem/

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia: http://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/dzwigi-i-ludzie-spotkanie-autorskie-towarzyszace-wystawie/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s