„All you need is black” – druga odsłona wystawy „Barbara Hoff” w Muzeum Miasta Gdyni (fotorelacja)

Oto przed Wami fotografie dokumentujące drugą odsłonę wystawy czasowej pt. „Barbara Hoff” z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni. Została ona zatytułowana „All you need is black”. Przedstawia kolekcję głównie czarnej odzieży oraz ciemnych dodatków i obuwia autorstwa Barbary Hoff. Zbiór tych eksponatów zdawał się wpisywać w porę roku, w którą został zaprezentowany: eleganckie, choć surowe w wyrazie ubrania wyrażają wyjątkowy zmysł projektantki, wspaniałe wyczucie piękna i są potwierdzeniem jej fenomenu. Drugą odsłonę tej wystawy uważam za ciekawą, lecz zdecydowanie pozostaję pod największym wrażeniem pierwszego oblicza ekspozycji – kolekcji różnobarwnej, a przez to nasyconej życiem i euforią. Wystawa ta cieszyła się ogromnym powodzeniem, więc została przedłużona. Zakończyła się w lutym 2020 r. Obecnie czekamy na nową ekspozycję z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Tym razem będą to obiekty autorstwa Janusza Kaniewskiego. Będzie je można oglądać od 4 lipca do 15 listopada 2020 r.

Brawo, Muzeum Miasta Gdyni!

Wystawa ta znalazła się na 2. miejscu w
w kategorii „Wydarzenie roku 2019” w plebiscycie „Radiowego domu kultury” Trójki. Więcej informacji: https://www.polskieradio.pl/9/209/Artykul/2434281,Plebiscyt-Radiowego-domu-kultury-Sprawdz-wyniki. Gratulacje!

Aktualnie można głosować na tę wystawę w kategorii „Wydarzenie roku” plebiscytu „Pomorskie sztormy” (wymieniona jako druga): http://www.pomorskiesztormy.pl/#vote.

Plebiscyt trwa w okresie od 28 lutego do 13 marca 2020 r. Transmisja z gali rozdania nagród odbędzie się 24 marca 2020 r. Rozpocznie się o godz. 19.05 na: www.trojmiasto.wyborcza.pl.

Nagrodzony w przeglądzie „Muzeum Widzialne 2019” (1. miejsce) w kategorii „Wydawnictwa książkowe” katalog wystawy do kupienia na stronie internetowej MMG, w specjalnej cenie: http://sklep.muzeumgdynia.pl/product/barbara-hoff/.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s