W oczekiwaniu na słońce życia…

20190518_202154-1

W czasie burz wzdrygamy, słysząc wciąż, jak wyje wiatr, łamiąc bezlitośnie gałęzie. Żywioł nieokiełznany przemierza niezliczone obszary, nie zważając na nic. Ma jednak i on swój czas ograniczony – jak wszystko na tym świecie. Nic nie trwa wiecznie. W końcu wzejdzie słońce i pozwoli zmarzniętej ziemi doświadczyć otuchy. I my odczujemy, jak w nas pulsują nowe pędy energii i pną się ku górze życia… Wierzmy niezachwianie, a zaczną dziać się cuda!

616

W czasie, gdy muzea są zamknięte dla zwiedzających, możemy korzystać z ich zbiorów udostępnianych w sieci: przeglądamy fotografie i czytamy opisy obiektów, słuchamy nagrań, poznajemy historie miejsc i ludzi. Inspirujemy się i nabieramy apetytu w miarę… podziwiania, by – kiedy już zostaną otwarte – odwiedzić je z największą przyjemnością.
Wybrałam dla Was te strony internetowe, które wydają mi się najciekawsze. Listę tę będę nieustannie powiększać o kolejne informacje. Ponadto w sekcji „Archiwum” będę udostępniać zdjęcia z wystaw minionych, acz niezapomnianych. Życzę Wam miłych wycieczek wirtualnych i wszystkiego dobrego. ❤

622

***

Muzea polskie:

* Muzeum Powstania Warszawskiego
https://www.1944.pl/artykul/wirtualne-muzeum,4828.html

* Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/panoramy

* Muzeum Miasta Gdyni
http://muzeumgdynia.pl/virtual/#1p_hol

* Muzeum Emigracji w Gdyni
https://wnetrza3d.pl/realizacje/wnetrza3d/muzeum-emigracji/

* Muzeum – Zamek w Łańcucie
https://www.zamek-lancut.pl/pl/ZamekDzisiaj/Ekspozycje

* Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK https://www.mocak.pl/wirtualne-zwiedzanie

* Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku https://spacer.muzeum1939.pl

* Zamek Królewski na Wawelu
http://3d.wawel.krakow.pl

* Muzeum Pałac w Rogalinie, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu
https://rogalin.mnp.art.pl/strona/wirtualne-muzeum

* Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie https://www.muzeumsportu.waw.pl/zobacz/wystawy-on-line

* Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego http://www.muzeum.uw.edu.pl/uw/muzeum_uw.html

* Muzeum Podlaskie w Białymstoku
http://muzeum.bialystok.pl/wirtualny-spacer/

* Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie https://artsandculture.google.com/partner/the-state-ethnographic-museum-in-warsaw

* Muzeum Historii Żydów Polskich Polin https://artsandculture.google.com/streetview/muzeum-historii-żydów-polskich-polin/wAE6GrG-6nU06A

***

Muzea zagraniczne:

* Musei Vaticani

http://m.museivaticani.va/content/museivaticani-mobile/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html

* Galleria degli Uffizi https://artsandculture.google.com/partner/uffizi-gallery

* Museo e Real Bosco di Capodimonte
https://artsandculture.google.com/partner/museo-e-real-bosco-di-capodimonte

* Musei Capitolini https://artsandculture.google.com/partner/musei-capitolini

* MANN Museo Archeologico di Naples https://artsandculture.google.com/partner/national-archaeological-museum-of-naples

* Galleria d’Arte Moderna
https://artsandculture.google.com/partner/galleriadartemoderna

* Museo Correr https://artsandculture.google.com/partner/museo-correr

* Palazzo Vecchio – Museum https://artsandculture.google.com/partner/palazzo-vecchio-museum

* Museo Poldi Pezzoli https://artsandculture.google.com/partner/museo-poldi-pezzoli

* MAXXI Museo Nazionale delle Arti del XXI Secolo https://artsandculture.google.com/partner/maxxi-museo-nazionale-delle-arti-del-xxi-secolo

* Vittoriale degli Italiani https://artsandculture.google.com/partner/vittoriale-degli-italiani

* Museo di Roma https://artsandculture.google.com/partner/museo-di-roma

 

 

 

Na zdjęciach: fragmenty wystawy stałej Muzeum Emigracji w Gdyni (na jednym z nich zostałam uwieczniona)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s