NOWE MAJOWE ATRAKCJE W MUZEUM MIASTA GDYNI

Maj na półmetku. Muzeum Miasta Gdyni przygotowało dla wszystkich grup wiekowych interesujące wydarzenia łączące historię miasta, architekturę i walory edukacyjne. Wszystkie wydarzenia odbywają się przestrzeni online – na stronach http://www.facebook.com/muzeummiastagdyni oraz http://www.muzeumgdynia.pl.

96144742_10157185179032919_8704232970350755840_o

Już 16.05 (oraz 23.05) o 17.00 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Dostępna Sobota”. W jego ramach Muzeum w sposób wyjątkowy gości osoby z utrudnionym dostępem do kultury. Na czas epidemii, która nie pozwala realizować oferty edukacyjnej w normalnych warunkach, przygotowało wędrówkę po historii tego miasta i wystawie „Gdynia – dzieło otwarte” w Polskim Języku Migowym! Zajęcia prowadzi Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego.

Gdynia - Tel Awiw 4 fot. Mateusz Kozielecki.jpeg-2

Na 19 maja 2020 r. (wtorek), godz. 18.00, dla wszystkich zainteresowanych muzycznymi doświadczeniami Muzeum Miasta Gdyni przygotowało ofertę warsztatów z gry na gitarze basowej, podczas których będzie można zarówno zaczerpnąć podstaw, jak i nieco rozwinąć swoje bazowe umiejętności.

Warsztaty poprowadzi legenda gdyńskiej sceny alternatywnej – Tomasz Przyborowicz – związany m.in z historią z No Limits, Łyczacza, Keepin’ Tradition Jazz Quartet oraz niezależną inicjatywą artystyczną Off & Bach. Współpracował sesyjnie z m.in.  Teatrem Muzycznym w Gdyni, Capellą Gedanensis, Grace Gospel Choir, zespołami: Groovekojad, HA-DWA-O!, Apteka, Ziętek Band, Made in Heaven, Hevelius Brass i wieloma artystami solowymi.

Transmisja odbędzie się na kanałach:
https://www.facebook.com/gdyniakulturalna/
https://www.facebook.com/muzeummiastagdyni/
muzeummiastagdyni.pl

basa

20 i 27 maja o godzinie 12.00 odbędą się krótkie oprowadzania po wystawie „Gdynia – Tel Awiw” w kontekście wybranych obiektów, prowadzone przez Olgę Lewandowską z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. Ekspozycja zostanie zaprezentowana przez aspekt pojedynczych przedmiotów, których historia często jest równie fascynująca co losy obu miast.

 

30 maja o godzinie 11.00 Muzeum zaprasza całe rodziny na warsztaty rodzinne poświęcone tworzeniu książek w ekologiczny sposób.

Dla spragnionych wizyty w Muzeum Miasta Gdyni idealnym rozwiązaniem są wirtualne oprowadzania po wystawach zrealizowane razem z Gdynią Kulturalną – Wydziałem Kultury Miasta Gdyni! Zrealizowane zostały oprowadzania po wystawie „Gdynia – Tel Awiw” oraz „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w fotografii Romana Morawskiego”. Wirtualne oprowadzania dają szansę spokojnego zgłębienia wystawy w domu, zatrzymania filmu w dowolnym momencie i skupiania się na wybranych detalach.

„Dawno Temu Nad Bałtykiem”

„Gdynia – Tel Awiw”

Oprac. inf. pras. MMG, fot. M. Kozielecki/ MMG

Więcej informacji: strona MMG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s